Jakub MüllerJakub Müller

Noční adrenalin v Sasku

7w.jpg

Skalní útvar Gohrisch se nachází na levém břehu Labe na náhorní planině mezi městy Bad Schandau a Königstein. Vypíná se nad malými saskými lázněmi Gohrisch, kde dnes žije okolo 2000 obyvatel. Gohrisch není jediný skalní útvar, který se v těchto místech nachází. Našli bychom tu i další skály, jako je Papstein, Kohlbornstein, Spitzstein a další, které lákají turisty i horolezce, ale svůj půvab mají i pro fotografy.

Sledujte nás na facebooku a neunikne vám žádný fotopříběh.

Na Gohrisch jsem se vypravil už mnohokrát. Zásadní však pro mne byly dvě návštěvy. První jsem uskutečnil v srpnu 2013 a to za nepříliš příznivého počasí. Mraky nad mou hlavou naznačovaly, že bude brzy pršet, navíc se začalo blýskat a tvorba bouřkových mraků také nevypadala moc příznivě pro můj fotovýlet. O to příjemnější bylo pozvání na piknik od party Němců. Řízečky, chlebíčky, sekaná, vínečko. No nic, mlsně jsem utřel slinu, rukama-nohama naznačil své díky, ale že se nepřidám. Odebral jsem se doufat v lepší počasí a fotopříležitost.

A přišla. Při západu vysvitlo slunce a opět mi dalo možnost zachytit jeho krásu. Krajinu zahalilo do svého teplého světla a mraky, které stále zůstávaly nad našimi hlavami, tomu dodaly tu správnou atmosféru.

1w
2w
3w

Druhou návštěvu jsem uskutečnil v květnu 2014 s kamarádem Honzou. Tentokrát se ale návštěva protáhla na celou noc. A tak jsme si k povinné fotovýbavě přibalili i spacáky. Předpověď počasí tehdy vyšla na 100%. Mlha, která přikryla všechny vesničky a viditelnost byla dokonce až do Drážďan. Tmavá obloha s jasnými hvězdami a má krasavice Mléčná dráha. Jeden by řekl romantika jako prase.

Ano, byla, ale pouze do jedné hodiny ranní. Pak jsme uslyšeli v lese pod námi hrozné zvuky. Rychlá jízda auta, skřípání brzd, lámání větví, mačkání plechů, sypání skla a ticho. To děsivé a hluboké ticho. V hlavách nám začaly rychle běhat myšlenky:

Fotografujete? Pošlete nám váš vlastní fotopříběh.

 „Co teď? Máme někam zavolat? Neumíme německy! Kde přesně se to stalo? Máme zkusit někam doběhnout? Máme hledat to auto? Co když tam někdo umírá?“

Po chvilce se z dálky začalo ozývat naříkání a hlasy. Dva hlasy, které spolu mluvily německy. Během chvilky už byly slyšet přijíždějící sanitky a houkačky všech záchranných složek. Do rána se v těch místech střídala různá auta a bylo slyšet vyprošťování havarovaného vozu. Tak nám ta romantická noc trochu zvážněla. I tak jsme se pokusili soustředit na focení noční oblohy, kvůli kterému jsme přijeli.

4w

Ranní východ slunce nám dal zapomenout na černé myšlenky z noci. První sluneční paprsky dotýkající se mlhy, která vycházela z okolních lesů. Situace a náš tep se po té noci uklidnil a my nasávali klid okolní přírody.

5w
6w
 7w

Doufám, že až se sem podívám příště, bude atmosféra klidnější a zážitek adrenalinový pouze v tom pravém slova smyslu 🙂

Jakub MüllerJakub Müller

Nadšený fotograf, otec jednoho špunta a životní optimista tělem i duší.

  • Ze Sněžky až na Králický Sněžník

    Focení je pro mě jedinečná záležitost. V mém životě zabírá velkou část a ne jen v životě, ale také v srdci. Aby to teď nevyznělo špatně, na prvním místě pro mě samozřejmě vždy je a …

  • Drábské světničky, Český ráj

    Letošní léto pro mne bylo velkou fotografickou i osobní inspirací. Osobní inspirací se mi stal náš téměř roční syn, díky kterému se mi každý den naskýtá možnost sledovat zázrak, který příroda činí na nás – …

  • Moře z mraků obklopilo Sněžku

    „Na horách napadlo prvních deset čísel sněhu.“ povídá Valtr – kolega z práce. Obrátil jsem se na něj a když se naše pohledy střetly, bylo jasno. Už se známe tak dlouho, že není potřeba zbytečných slov. …