O projektu

Fotografie s příběhem
Picsy je fotoblog pro skvělé fotografy s dobrodružnou povahou a srdcem vypravěče. Registrujte se a vyprávějte vaše zážitky z fotovýprav.

Chci vyprávět své fotopříběhy

Proč psát fotopříběhy?
Ukažte všem, že udělat krásnou fotku není jen klik cvak a hotovo. Ukažte kontext vaší tvorby. Podělte se o zážitky. Sdílejte své příběhy.

Seznam fotovypravěčů

Podmínky publikování
Jsou prosté. Příběh by měl být zajímavý a fotografie krásné. Jedině takové fotopříběhy dají vaší tvorbě punc a osloví čtenáře.

Odpovědi na vaše časté dotazy

Kdo jsme?

ja-kuba

Kdysi dávno v malém podkrkonošském městečku Nová Paka žili dva kluci - Jakub a Honza. Každý den oba sportovali. Kuba hrál hokej a Honza zase fotbal. Ani jeden netušil, čím si za pár let budou vydělávat na chleba. Jednoho dne Honza odešel na Univerzitu do Pardubic a Kuba zůstal v Nové Pace. Honzu bavil online svět a po škole v něm i zůstal. Kuba založil rodinu a jeho největším koníčkem se staly výpravy do přírody s foťákem kolem krku.

Jednoho dne Honza napsal Kubovi, že by mohli jeho krásné fotky ukázat lidem i trošku jinak. Kubovi se nápad moc líbil a díky tomu spojili oba síly dohromady. Výsledkem bylo, že Honza vymyslel projekt Picsy.cz, ve kterém bude Kuba psát své zážitky z fotografování. Nápad se oběma tolik líbil, až se nakonec rozhodli, že blog bude otevřen všem šikovným fotografům, kteří rádi vypráví své zážitky z focení.

  • Spánek ve stanu v mínus deseti?
  • Výšlap v jednu ráno do 2 km kopce?
  • Omrzliny až tam, kam slunce nesvítí? 🙂

Co všechno jste byl ochoten udělat pro dokonalou fotografii vy? Napište nám váš příběh a ukažte fotografie ostatním z jiné perspektivy.

Proč psát fotopříběhy?

  • Uvedeme vás jako autora a budete snadno dohledatelný přes vyhledávače.
  • Ukážete ostatním, že fotit krásné fotky není pouze klik a cvak, ale že za tím stojí spoustu úsilí a vůle.
  • Plánujeme přehledný katalog kvalitních fotografů, který bude sloužit vašim potencionálním zákazníkům.
  • Do budoucna vám chceme umožnit prodej licencí vašich fotografií.
  • Publikováním příběhu si nevyhrazujeme žádná práva na vaše fotografie.
  • Možná že to, co vás na focení nejvíce baví, není ten okamžik zachycený ve fotografii samotné, ale celý příběh, který se za ní skrývá.

Líbí? Dejte nám lajk a sledujte nás

Přidejte se k nám, napište váš fotopříběh